Lõiminguteemad loogilises, loo kulgemise järjekorras

1. klass

Universum; Maa; asukoht maakeral, kliima/ilm; avastajad; Eesti loodus ja inimene; Kodumaa ja rahvus; naabermaad; asustuse ettevalmistamine, asustajate reis saarele, randumine, peavari, vesi, toidu kasvatamine, korilus

2. klass

korilus, kodu, toit (põllumajandus), kalastamine, energia, kultuur, õigusloome, rahandus, tööstus, rahvusvahelised suhted, keeled, eksport /import,

3. klass

haridus, tervishoid, teadus, kommunikatsioon, valitsus, maksud, teenused, reklaam, kunstid, keskkond, religioon.


1. klassi õppetööd organiseeriv lõimingulugu:

Kes me, inimesed, üldse oleme? Kui kosmosest tuleks tulnukas, siis, kuidas me talle oma elu seletaksime?
Me asume Linnutee galaktikas Päikesesüsteemis. Meie tähe ümber keerleb hulk planeete, millest üks on Maa. Maal elab inimesi peaaegu igal pool. Inimesed on asustanud kõik elukõlbulikud kohad Maal, sest nad on alati otsinud paremat elu ning seiklejahingega maadeavastajad on esimestena asustamata maadesse jõudnud. Maakeral on ka kohti, kus inimesi ei ela, sest kliima pole elamiseks sobiv. 

Eesti asub Maa põhjapoolkeral, Läänemere ääres. Me oleme eestlased, räägime eesti keelt ja meil on oma kultuur. Eestis on palju metsi, puutumata loodust, järvi ja jõgesid ning saari. Meie naabriteks on Läti, Venemaa, Soome ja Rootsi. Inimesed rändasid Eesti aladele pärast jääaja lõppu. Eestist on samuti mindud avastamata maid otsima.
Ka meil seisab ees avastusretk, et leida maa, kus luua endile hea elu. Mida on vaja selleks, et avastusretkele minna? Reis on vaja korralikult läbi mõelda ja ette planeerida.
Lõpuks ometi on käes päev, mil asume teele. Peatselt leiamegi saare, mis paistab eluks kõlbulik ja kus inimasustust veel ei ole. Nüüd tuleb end esialgselt sisse seada, leida peavari ja toit.


Vaata ka näidet lõimitud õppetegevusest:  http://loovalt.ee/kool/oppetoo/naide-loimitud-oppetegevusest


Kui soovid infot koolituste, õppematerjalide jne kohta, pane end kirja.
* Kohustuslik väli

Meid toetavad: